KOLLEKTÖR DOLABI

KOD ÖLÇÜ ÜRÜN KOLİ ADEDİ
543 40 KOLLEKTÖR DOLABI 1
544 60 1
545 80 1

 

 

 

Herhangi bir yapıda ısıtma ve soğutma sistemini oluşturan su tesisi için, kaynak vasıtasıyla iletilen suyun tesis içinde dağıtılmasını sağlayan kollektör adı verilen parçalar bulunur. Daha derli ve düzenli bir görünüm için bu kollektör parçaları kollektör dolabı içinde toparlanır. Böylece hem dağınıklık olmaz hem de daha güvenli bir ortam sağlanır. Dışarıdan bakıldığında mobilya görüntüsü verir. İç kısmında sac metal malzeme kullanılmıştır. Çünkü bu madde dayanıklıdır. Hem kurulum ve montaj aşamasında hem de yıllar içinde herhangi bir yamulma, bükülme veya başka bir hasar durumuyla karşılaşılmaz.

Kollektörün Bölümleri Ve Önemi Nedir?

Kollektör denilen yapı iki farlı parçadan oluşur. Bunlar suyun giriş yaptığı bölüm ve de çıkış yaptığı bölüm olarak adlandırılır. Yani asıl amaç vanaların bulunduğu bölümleri birbirinden kesin olarak ayırmaktır.. Burada ana girişten su kollektör parçasına ulaşır. Sonra her bir tesisat için bulunan sıcak su, ısıtma sistemi içinde dağılır.

Sıcak suyun, ısıtma sistemi içinde bir sirkülasyon oluşturması beklenir. Mesela yerden ısıtma sistemi bu şekilde sirkülasyon oluşturduktan sonra zemindeki ısı yukarıya yönelir. Ve tüm tesis içinde bu şekilde dolaşır. Sonuçta da ısı transferini tamamlayıp, sıcak su tesisatında dolaşmasının ardından soğumaya geçer. Bunun üzerine ana kaynağa geri döner ve tekrardan ısınması gerekir.

Kollektör Dolabı Fiyatlandırması Neye Göre Yapılır?

Kollektör panosu oşeklinde de telaffuz edilebilen kollektör dolaplarının siparişi verilirken genelde toplu siparişler daha çok avantajlıdır. Ayrıca bazen firmalar ile markaların anlaşmaları olabildiğinden böyle bir seçim yapıldığında fiyatlar daha uyguna gelebiliyor. Ayrıca ürünün boyutları değişiklik gösterdiğinden boyut büyüdükçe fiyatlar da artacaktır.

Yine her markanın kendine ait belirlediği fiyat politikası vardır. Sürekli değişen piyasalar da fiyatlandırmalarda değişikliğe gidilmesini gerektiren temel prensiplerdendir. İthal ürün seçimi yaparsanız fiyatlandırmada döviz kurları baza alınacaktır. Anlık kur takibi yapılarak fiyat belirlenir.

Kollektör Dolabın Belirli Bir Ölçüsü Var mıdır?

En çok kullanılan standart bir ölçüsü elbette vardır. Bu ölçüler genelde 40 cm, 60 cm, 80 cm, 100 cm ve 120 cm şeklinde üretilir. Ancak talep doğrultusunda istenilen ebatlarda mekana uygun olarak üretilebilir.

 

 

Stok Kodu: KOLEKTÖR DOLABI Kategoriler:
Yorumlar (0)

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“KOLLEKTÖR DOLABI” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir